Pompa ciepła

Pompy ciepła

Developer

0000-00-00

View Project


Rodzaj obiektu: Dom jednorodzinny 200m2, 5 mieszkańców

Zapotrzebowanie: C.W.U. oraz C.O. – grzejniki płytowe

 

Zastosowane rozwiązanie:

Jako jedyne źródło ciepła - pompa ciepła Mitsubishi Zubadan 14 kW

 

Jednostka wewnętrzna: EHST20C-YM9EC

z wbudowanym zasobnikiem wody użytkowej 200L oraz grzałkami elektrycznymi opcjonalnie 3x3kW

 

Jednostka zewnętrzna PUHZ-SHW140YHA

Opatentowana technika Zubadan stanowi obecnie optymalne rozwiązanie w dziedzinie pomp ciepła powietrze - woda.

Obieg czynnika chłodniczego Zubadan z dochładzaczem HIC i sprężarką z układem wtrysku Flash umożliwia stabilizację natężenia przepływu czynnika chłodniczego nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych.

Dzięki temu system jest w stanie działać z pełną mocą także przy -15°c. Nawet przy -28°c pompa ciepła jest zdolna do skutecznego i niezawodnego działania.

Oznacza to, że dzięki technice Zubadan zdecydowanie zbędne staje się przewymiarowywanie instalacji w celu uzyskania marginesu bezpieczeństwa podczas pracy w trybie grzania.

Wysokie temperatury zasilania rzędu 60°C sprawiają, że pompy ciepła powietrze-woda Zubadan uzyskują rewelacyjne wskaźniki efektywności także w połączeniu z typowymi grzejnikami.

W związku z tym Zubadan jest najlepszym wyborem w przypadku modernizacji.

Bez względu na to, jakie warunki stawia budynek, urządzenia Zubadan będą działały z najwyższą mocą w całym zakresie roboczym.

Pompy ciepła Zubadan wyposażone są ponadto w zoptymalizowaną funkcję odmrażania, która zapewnia najwyższą niezawodność. Funkcja ta regulowana jest zależnie od zapotrzebowania z uwzględnieniem temperatury zewnętrznej, temperatury powierzchni parownika, czasu pracy i czasu trwania procesu rozmrażania.

Odstępy między procesami rozmrażania można zatem wydłużyć do 150 minut, a czas trwania takiego jednego procesu jest o 50% krótszy w porównaniu z typowymi urządzeniami.

Jednostki ZUBADAN dedykowane są do układów pomp ciepła dostarczających ciepłą wodę do systemów grzewczych lub na potrzeby ciepłej wody użytkowej.

 

Wydajność chłodnicza: 12,5 kW

Wydajność grzewcza:  14,0 kW

Poziom hałasu: 51 / 52 dB(A)

Zasilanie: VHA 230/1/50 V/-/Hz

 

Jesteśmy partnerem